Útvonal
(az OKLAHOMA 12 + az OKLAHOMA 8 teljesítménytúrák útvonala):
Pál-völgyi-barlang - Mátyáshegyi út - Mátyás-hegy - Remete-hegyi-nyereg - Guckler Károly út - Felső-Kecske-hegy - Hármashatár-hegy - Vihar-hegyi-nyereg - Vihar-hegy - Virágos-nyereg - Csorda-kút - Újlaki-hegy - Határ-nyereg - Glück Frigyes út - Oroszlán-szikla - Látó-hegyi-tisztás - Árpád-kilátó - Pálvölgyi út - Pál-völgyi-barlang - Mátyáshegyi út - Mátyás-hegy - Remete-hegyi-nyereg - Guckler Károly út - Felső-Kecske-hegy - Szépvölgyi dűlő - Szépvölgyi út - Látó-hegyi-tisztás - Árpád-kilátó - Pálvölgyi út - Pál-völgyi-barlang
Rajt:
2016. november 27. 8.00-11.00
Pál-völgyi-barlang (1025 Budapest, Szépvölgyi út 162.)
Nevezési díj:
1 200 Ft/fő
Távolság:
20,50 km
Szintemelkedés:
948 m
Szintidő:
5 óra
(A Cél 16.00 órakor bezár!)
MTSZ pontszám:
48,9
MSTSZ pontszám:
D29/6,5
Díjazás:
Oklevél + Kitűző
(Évente változó díjazás)
Szolgáltatások:
Ital, hideg étel, édesség, ivóvíz a Rajtban és a Célban
Útvonal:
Pál-völgyi-barlang - Mátyáshegyi út - Mátyás-hegy - Remete-hegyi-nyereg - Guckler Károly út - Felső-Kecske-hegy - Hármashatár-hegy - Vihar-hegyi-nyereg - Vihar-hegy - Virágos-nyereg - Csorda-kút - Újlaki-hegy - Határ-nyereg - Glück Frigyes út - Oroszlán-szikla - Látó-hegyi-tisztás - Árpád-kilátó - Pálvölgyi út - Pál-völgyi-barlang
Rajt:
2016. november 27. 8.00-12.00
Pál-völgyi-barlang (1025 Budapest, Szépvölgyi út 162.)
Nevezési díj:
1 100 Ft/fő
Távolság:
12,13 km
Szintemelkedés:
589 m
Szintidő:
4 óra
(A Cél 16.00 órakor bezár!)
MTSZ pontszám:
29,7
MSTSZ pontszám:
E17/5
Díjazás:
Oklevél + Kitűző
(Évente változó díjazás)
Szolgáltatások:
Ital, szendvics, ivóvíz a Rajtban és a Célban
Útvonal:
Pál-völgyi-barlang - Mátyáshegyi út - Mátyás-hegy - Remete-hegyi-nyereg - Guckler Károly út - Felső-Kecske-hegy - Szépvölgyi dűlő - Szépvölgyi út - Látó-hegyi-tisztás - Árpád-kilátó - Pálvölgyi út - Pál-völgyi-barlang
Rajt:
2016. november 27. 8.00-13.00
Pál-völgyi-barlang (1025 Budapest, Szépvölgyi út 162.)
Nevezési díj:
1 000 Ft/fő
Távolság:
8,37 km
Szintemelkedés:
359 m
Szintidő:
3 óra
(A Cél 16.00 órakor bezár!)
MTSZ pontszám:
19
MSTSZ pontszám:
E11/4
Díjazás:
Oklevél + Kitűző
(Évente változó díjazás)
Szolgáltatások:
Hideg ital, ital, szendvics, ivóvíz a Rajtban és a Célban
Minden távhoz:
Rajt-cél hely (Pál-völgyi barlang) megközelítése:
Tömegközlekedési eszközökkel: A Kolosy térről 65-es busszal a Pál-völgyi cseppkőbarlang nevű megállóig utazzunk.
Útvonal gépjárművel: Kétféle útvonalon is megközelíthetjük:
1.) A Kolosy térről a Szépvölgyi úton felfelé haladjunk, majd tovább a Virág Benedek úton. Ezen az úton addig kell haladni, míg elérünk a Virág Benedek, Szépvölgyi út kereszteződéséhez. Itt mind a két oldalon kőfejtő található a baloldaliban található a barlang bejárata.
2.) A Széll Kálmán tértől a Hűvösvölgyi úton kell elindulni, (majd követve a 29-es busz útvonalát) el kell kanyarodni jobbra a Kapy úton. Miután a Kapy úton felértünk a hegy tetejére, egyenesen kell folytatnunk az utunkat a Csatárka u.- Zöldlomb u. útvonalon, míg el nem érjük a Szépvölgyi út. kereszteződését, itt kell balra fordulnunk és végig haladunk a Szépvölgyi úton, egészen a Virág Benedek út sarkáig.
Parkolási lehetőség: Jobb oldalon lévő kőfejtő szélében kialakított placcon, közvetlenül a buszmegálló mellet lehet parkolni.
A túra - egy nagyon rövid szakasz kivételével (szalagozás) - jelzett turistaútvonalon halad, a rajtnál minden távhoz szöveges itinert és térképet adunk.
Kérjük, íróeszközt és poharat mindenki hozzon magával! Előnevezés nincs.
Nevezési díjból kedvezmény: 100.- Ft/fő MTSZ, MSTSZ, TTT tagoknak (igazolványra), valamint csoportoknak, családos indulóknak, diákoknak, nyugdíjasoknak. Családi nevezés esetén a hat éves kor alatti gyermekeknek ingyenes az indulás. A fogyatékkal élők, és kísérőik szintén ingyen indulhatnak.
Legkésőbb 16:00 órára az indulóknak be kell érniük a célba.
Mindenkit szeretettel várunk!
Térkép: a Budai-hegység turistatérképe.
SZÍNES ÚTVONALVÁZLAT
(2 283 x 3 348 képpont, 300 dpi, 7,34 MB [JPG], 5,82 MB [PDF])
SZÜRKEÁRNYALATOS ÚTVONALVÁZLAT
(2 283 x 3 348 képpont, 300 dpi, 4,29 MB [JPG], 5,82 MB [PDF])
SZÍNES ÚTVONALMETSZET
(3 507 x 2 480 képpont, 300 dpi, 2,62 MB [JPG], 2,19 MB [PDF])
SZÜRKEÁRNYALATOS ÚTVONALMETSZET
(3 507 x 2 480 képpont, 300 dpi, 1,81 MB [JPG], 2,18 MB [PDF])
GPS NYOMVONALAK / TRACK-EK
(Az állományokat .gpx kiterjesztéssel kell menteni: jobb gombbal Cél mentése másként)
OKLAHOMA 12 teljesítménytúra Nyomvonala - Egyben
OKLAHOMA 12 teljesítménytúra Nyomvonala - Jelzésenként szétvágva
OKLAHOMA 8 teljesítménytúra Nyomvonala - Egyben
OKLAHOMA 8 teljesítménytúra Nyomvonala - Jelzésenként szétvágva
OKLAHOMA 20 teljesítménytúra Nyomvonala - Egyben
Mindenkit szeretettel várunk!